Blog

Bir öğrenci, yeni mezun veya genç profesyonelseniz, yurtdışı staj programları tam size göredir. Ücretli veya ücretsiz, tam ya da yarı zamanlı olarak katılabileceğiniz stajlar, gerçek iş deneyimi ve profesyonel ağ elde etmek için fırsatlarla doludur. Yurt Dışında Staj Bulabileceğiniz 16 Web Sitesi eğer staj konusuyla ilgileniyorsanız tam size göredir.

Çoğu öğrenci yurtdışı staj yapma ya da stajyer olma konusunda karar verirken, biraz şüpheli yaklaşsa da yurtdışı eğitim, gönüllü projeler ve Erasmus değişim programları gibi çok sayıda alternatife ek olarak stajlarda öğrenciler için kaçırılmaması gereken en önemli deneyimler arasında yer alır.

Internqueen.Com

Yurt dışında staj arayan öğrencilerin başvurabileceği dünyanın en gözde web sitelerinden birisidir. Amerika’da bayağı iyi bi işleyişe sahip bu web sitesi New York, Los Angeles gibi şehirlerde finans, işletme ve tasarım alanları içerisinde  öğrenciler için staj yapma imkanı olan sitede ayrıca stajlar ile ilgili bilgiler veren blog yazısı, uzmanlar tarafından oluşturulan CV hazırlama gibi alanlarda mevcuttur. Online olarak staj fırsatlarını bulabileceksiniz.

SİTEYE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Internships.Com

Yurtdışı staj arayan uluslararası öğrenciler için en iyi web sitelerinden biri olan Internships, 2010 yılında kurulmuştur. Öğrencileri, işverenleri ve yüksek öğretim kurumlarını tek bir çatı altında birleştiren dünyanın en büyük öğrenci odaklı staj sitesidir. Sitenin Amerika’ya yönelik olduğunu ve öğrencilere 149 binden fazla şirkette, 23 binden fazla açık staj pozisyon sunduğunu belirtmekte fayda var. Bunların yanı sıra, iş imkanlarını da araştırabileceğiniz site, ücretli staj arayanlar için de mükemmel bir kaynaktır.

SİTEYE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Goabroad.Com

Yurtdışı eğitim, staj, gönüllü hizmetler, burs, iş ve daha birçok konuda hizmet veren site, özellikle yurtdışında staj programları arayan öğrenciler için idealdır. Seçtiğiniz sektörde, aralarında Japonya, Almanya, İspanya, Avustralya, Güney Afrika ve İngiltere gibi popüler ülkelerin yer aldığı işletme, hukuk, tıp, pazarlama gibi en çok tercih edilen alanlarda yurtdışı staj yapma imkanı sağlayan site, öğrencilerin uluslararası deneyim kazanmalarına yardımcı olacak becerileri kazanmaları için hizmet veren faydalı bir sitedir.

SİTEYE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

YouTern

Yurtdışı staj yapmak isteyenler için YouTern, sıra dışı bir sitedir. Twitter, LinkedIn, Facebook gibi sosyal medya araçlarını kullanarak bağlanabileceğiniz web sitesi, Mark Babbitt tarafından kurulmuştur. Staj başvurusu yapacakların, bir form doldurarak danışmanlarla etkileşim halinde olacağı site, 100’den fazla şirketle bağlantılara sahiptir. Mashable, Forbes, Huffington Post gibi önde gelen medya sağlayıcıları tarafından kariyer odaklı en iyi web siteleri arasında yer alan YouTern, bugüne kadar binlerce öğrenci, yeni mezun ve genç profesyonele yardımcı olmuştur.

SİTEYE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Virtual Interns

Uzaktan staj fırsatı arıyorsanız bu site tam size göre. Bu site ayrıca size danışmanlık hizmeti de sağlıyor. Ücret politikası var fakat garanti staj olanağı sunuyor. Bu sitede staj başvurusu yaparken önceden ücret ödeme gibi hususlar olursa mutlaka, şartları ve iade gibi durumları incelemenizi tavsiye ediyoruz.

SİTEYE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Coolworks.Com

Özellikle yaz döneminde staj arıyorsanız bu sitede sizler için uygun olacak olan stajlar genelde Amerika ve Kanada’da bulunan staj fırsatları olacaktır. Bunu göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

SİTEYE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

International Internships LLC

Yurtdışı staj bulmak için site arıyorsanız, International Internships LLC, başta Amerika olmak üzere İngiltere, İrlanda, İspanya, Fransa, Almanya, Brezilya, Rusya, Yeni Zelanda gibi ülkelerde etkin 2004 yılından beri hizmet veren harika bir sitedir. Gitmek istediğiniz ülkeye göre başta İngilizce olmak üzere İspanyolca, Almanca, Fransızca dillerinde de bulabileceğiniz staj programları; mimarlık, sanat, işletme, bilgisayar bilimi, ekonomi, hukuk, moda, sağlık gibi alanlarda kullanılabilir. Site, öğrenciler için kariyer hedeflerine uygun bir staj programı bulmak için düzenlenmiştir.

SİTEYE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

College Recruiter

Öğrenci ya da yeni mezun iseniz staj, part time ya da full time iş imkanı arıyorsanız bu platform ile size uygun ilanları bulabilirsiniz değerlendirebilirsiniz.

Psikoloji, bilgisayar bilimi, pazarlama, muhasebe, ekonomi, gibi çok sayıda alanda staj fırsatları sunan site iş imkanları açısından da sizlere bir çok popülerm meslek için de fırsat sunuyor. Blog sayfası da bulunuyor ve size daha fazla yardımcı olması muhtemel.

SİTEYE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Job Monkey

1999 yılından beri hizmet veren bu site ile çok fazla sektörden binlerce iş fırsatına erişebilirsiniz. Job Monkey, dünyanın her yerinden uluslararası öğrencilere, çok çeşitli alanlarda yurtdışı staj ve iş imkanları sunan faydalı sitelerden biridir. Sitenin en güzel tarafı, sadece Amerika, İngiltere gibi popüler ülkelerin yanı sıra özellikle Çin, Hindistan, Malezya, Japonya, Singapur gibi Asya ülkelerinde staj fırsatı sağlamasıdır. Job Monkey, dünya çapında seyahat etmek, yeni bir ülkede kariyere başlamak ve bunu yaparken de iyi para kazanmak isteyen öğrenciler ve yeni mezunlar için oluşturulmuş, 80’den fazla sektörden iş ve yurtdışı staj imkanlarına yer veren harika bir sitedir.

SİTEYE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Wayup.Com

Amerika’nın popüler şehirlerinde zengin yurtdışı staj programlarına sahip WayUp, aynı zamanda ücretli stajlar ve yaz stajları için de idealdir. Bugün aralarında Unilever, Nielsen, L’Oreal, Johnson&Johnson, Disney, Starbucks gibi dünyaca ünlü şirketlerin olduğu site; biyoloji, bilgisayar bilimi, mühendislik, moda, mimarlık, hemşirelik, ekonomi gibi alanlarda New York, San Francisco, Chicago, Denver gibi şehirlerde geniş yelpazede staj fırsatları sunar.

WayUp, kariyerinin başındaki adayların işverenler tarafından keşfedilmesini ve keşfedilmesini sağlamak için oluşturulduğunu ifade ediyor

SİTEYE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Idealist Org

Yurtdışında okumak, yurtdışı staj yapmak, gönüllü organizasyonlara katılmak ya da iş aramak istiyorsanız, IdeaList tam size göre bir sitedir. Çok kullanışlı bir arayüze sahip IdeaLıst, yurtdışı staj aramaları için özel bir sekmeye sahiptir. Böylelikle staj başvurusu yapmak istediğiniz ülke ve şehire göre arama yaparak, çalışmak istediğiniz sektörlere göz atabilirsiniz. İngilizce ve İspanyolca dil seçeneklerine sahip IdeaList, 1.4 milyon aylık ziyaretçisiyle öğrenciler ve mezunlar için ideal bir sitedir.

SİTEYE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Internshala

Staj fırsatlarına  erişim ve evden çalışma gibi bir çok ilan bulunmaktadır ve staj olanakları ile ilgili birçok ilan mevcut!

SİTEYE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Hercampus.Com

Üniversite öğrencisi kadın arkadaşlara yönelik olan ve staj fırsatları, blog yazıları gibi içeriklere sahip olan web sitesidir.

SİTEYE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Students Go Abroad

Yurtdışı staj fırsatlarının yanı sıra öğrenciler için yeni kariyer fırsatları, yaz okulları, gönüllülük programlarına da sahip olan site, ilk olarak 11 yıl önce Güney Afrika’da kurulmuş ve günümüzde dünya çapında aralarında İspanya, Yeni Zelanda, Amerika ve Kanada’nın da olduğu 25 ülkede faaliyet göstermektedir. Site, özellikle pazarlama, makine mühendisliği, mimarlık ve tıp konularında staj başvurusu yapacaklar için zengin imkanlara sahiptir. Aynı zamanda eğitiminiz sürerken, 4 haftalık kısa süreli yaz stajları da bularak, yurtdışı çalışma deneyimi kazanmak için oldukça popüler bir yolu da tercih edebilirsiniz.

SİTEYE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

Aftercollege.Com

Yurt dışında eğitim almayı düşünüyorsanız ve staj fırsatlarından da haberdar olmak istiyorsanız bu web sitesini inceleyebilirsiniz.  Yapay zeka, bilişim, yazılım gibi kategorilerle daha çok ön plana çıkan bu platform ile aradığınız fırsatlara erişme imkanınız olacaktır.

SİTEYE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

LinkedIn

Yeni mezunların, öğrencilerin, genç profesyonellerin ve kariyer sahiplerinin şirketler ve işverenlerle bağlantı kurup bilgi alışverişinde bulunabildiği en etkili profesyonel paylaşım platformlarından biri olan LinkedIn, son yıllarda yurtdışı staj arayanlar arasında oldukça popülerdir. 2003 yılında kurulan site, stajlar ve iş arayanlar için profesyonel bir ağın içerisinde yer almanıza olanak sağlar. Ayrıca dolduracağınız profil ve CV sayesinde işverenlere direkt ulaşabilir ve herkesin becerilerini görmesini sağlayabilirsiniz.

SİTEYE ULAŞMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN